OZON TERAPİ UYGULAMA YÖNTEMLERİ
MAJOR OZON TERAPİ: Hastalara 100-200cc kan alınarak aynı miktarda belirli dozlarda tıbbı ozon ile karıştırılarak geri verilir. Yaygın olarak kullanılır.
MİNOR OZON TERAPİ: Silikonlu enjektöre 3/5 cc kan alınarak aynı miktarda tıbbı ozonla karıştırılıp kas içine zerk edilir.
OZON SAUNA: Buharlı kabın yardımı ile deride ozon emdirilmesidir. Terleme ile cilt ve cilt atında ki toksinlerin atılması sağlanır.
-TORBALAMA YÖNTEMİ: Yanık ve yara tedavilerinde hasarlı olan ozonu dayanıklı özel plastik torbaya alınır havası alınarak 20/30dk tıbbı ozonla temas ettirilmesi esasına dayanır.
EKLEM İÇİ VE ÇEVRESİ İÇİN: Tıbbı ozon gazı eklem içi (daha çok diz eklem) ve çevresine silikonlu enjektör yardımı ile uygulanır.
VÜCUDUN BOŞLUKLARINA: Rektum, kolon, vajina, mesane, ağız, kulak tıbbı ozon gazı ve ozonlu su olarak püskürtme ve irrigasyon yapılmasıdır.
LOKAL ENJEKSİYON: Tıbbı ozon gazının belli dozlarda ağrılı tetik noktalarına, zona tedavisinde, kozmetikte kırışıklıkların giderilmesinde silikon enjektör yardımı ile çok ince iğnelerle uygulanır.
LOKAL UYGULAMA: Ozonlanmış yağ ve su yardımı ile yara, yanık, uçuk, mantar tedavilerinde kullanır.